Kategorie
Mentoring

Czy bycie mentee jest dla mnie? 3 pytania, które musisz sobie zadać

Uwielbiam wspierać ludzi w ich wzrastaniu, ale nie znoszę pouczania. Mentoring nie jest szkoleniem ani sterowaniem drugą osobą. Relacja między Mentorem a Mentee wymaga wzajemności, otwartości i zaangażowania po obu stronach. Taka praca nie jest dla każdego. Czy program mentoringowy jest dla Ciebie?

Nie ma takiej osoby, która powiedziałaby „ Świadome kształtowanie kariery zawodowej? Rozwijanie samoświadomości? Doskonalenie kompetencji przywódczych? Nie, dziękuję.”

A jednak nie w każdej firmie kadra zarządzająca ma go za sobą. Dlaczego więc udział w programach mentoringowych nie jest tak powszechny, jak by się mogło wydawać?

Bo nie jesteśmy pewni czy to dla nas! Odpowiedz sobie na te pytania (tylko szczerze!), żeby się przekonać, czy mentoring to dobre narzędzie dla Twojego rozwoju.

W jakim momencie kariery jestem?

Żadna metryczka się tu nie sprawdzi – możesz prowadzić biznes od 20 lat, możesz być na liście Forbes 25 under 25 – nie chodzi o wiek i niekoniecznie chodzi o staż. 

Kluczowe jest umiejscowienie siebie na mapie kariery: Stoisz na rozdrożu? Idziesz w dobrym kierunku, ale czujesz, że zwalniasz? Awans postawił Cię w obliczu obowiązków, które piętrzą się jak góry? A może masz ochotę rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? 

MENTORING JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE.

Jesteś na samym początku kariery, szukasz pierwszej stałej pracy? To nie jest jeszcze moment na program mentoringowy. Żeby ominąć metodę prób i błędów, skorzystaj z doradztwa zawodowego – w tym też mogę Ci pomóc! [link wewnętrzny do formularza kontaktowego/usług]

Na czym mi najbardziej zależy?

Tu nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Dobry mentor uszanuje Twoje wartości i poglądy, nie wyśmieje Twoich marzeń, bez wstydu podąży z Tobą obraną ścieżką. A jeśli nie masz pewności jak połączyć swoje osiągnięcia i zdobytą wiedzę z własnymi potrzebami i marzeniami – to mentor wskaże Ci drogowskazy, które przegapiamy w codziennym pędzie. Praca z mentorem składa się również z diagnozy wartości, predyspozycji i kompetencji, więc jeśli trudno odpowiedzieć Ci na to pytanie, MENTORING JEST DLA CIEBIE.

Co blokuje mnie przed osiągnięciem sukcesu? 

Ambicja to dla Ciebie chleb powszedni. Masz kompetencje, masz świeże pomysły, masz w sobie to coś. Ale… nie osiągasz tego, czego pragniesz. Dlaczego? 

Jeśli pojawiła Ci się teraz w głowie nieprzyjemna, autokrytyczna myśl – obiecuję Ci, że w pracy z mentorem odnajdziesz źródła różnych krzywdzących przekonań i blokad. Może okazać się, że sabotujesz swój sukces. Uciszymy tego pyskatego krytyka! 

Program mentoringowy to czas i przestrzeń, gdzie otrzymujesz wsparcie w mierzeniu się z wyzwaniami, jakie stoją przed każdym liderem. Co najważniejsze – bez wyrzutów sumienia, z zapasem wyrozumiałości i wsparcia, jakie może dać tylko ktoś, kto rozumie i przeżywa(ł) podobne trudności. W każdym z nas jest siła i światło – MENTORING POMOŻE je wydobyć.

Dodatkowe pytania:

Q: Czy mentoring jest tylko dla kobiet? 

A: Dzięki mojej współpracy z Fundacją Liderek Biznesu, specjalizuję się głównie w mentorowaniu przedsiębiorczyń. Podczas współpracy ze mną zmieniają się, stają się bardziej pewne siebie i rosną! Dokładnie taką samą transformację może przejść biznesmen. Płeć nie ma znaczenia, choć ma wpływ na wyzwania, jakie świat biznesu przed nami stawia. Stawimy im czoła razem!

Q: I want to become a Mentee, but polish is not my first language.

A: No problem! You can have a coaching session with me in English or French, too! Hit me up. [link do kontaktu]

To jak? Zostaniesz Mentee i pozwolisz mi wesprzeć Cię w swojej drodze na szczyt? [link do usług]

A może masz jeszcze jakieś pytania? Odpowiem na każde z nich. [kontakt]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.