Media

Napisali o mnie

Reskilling, przebranżowienie. Zamykają biznesy i przechodzą na etat

Reskilling, czyli zdobywanie kwalifikacji w nowych rolach zawodowych zawodowych czy też przebranżowienie, to praktyka, która ma pomóc w zmniejszeniu kosztów rekrutacji, poprzez wykorzystanie potencjału obecnych pracowników. W czasie pandemii staje się coraz popularniejsza.

#reskilling #pulshr

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy?

– Zarządzanie różnorodnością wymaga od przedsiębiorstwa, by wartości takie jak godność człowieka, szacunek, równość, solidarność i sprawiedliwość były odzwierciedlone we wszystkich aspektach działalności firmy. Za wdrożenie takiej strategii może odpowiadać dział HR, specjalista D&I, czyli Diversity & Inclusion, lub kadra zarządzająca – mówi Marta Kowalczyk-Rompała, CEO HUBHR.

#różnorodność #miesjcepracy #goldenline

Depresja pracownika - jak pomóc mu z nią walczyć?

Co czwarty Polak zmaga się z problemami natury psychicznej. Długotrwały stres towarzyszący nam podczas pandemii prawdopodobnie pogorszy tę statystykę. Jak pracodawcy mogą zadbać o swoich podopiecznych? - Choroba psychiczna pracownika wymaga od pracodawcy wrażliwości i empatii. Nie możemy sobie pozwolić na zmianę stosunku do pracownika - przestrzega Marta Kowalczyk-Rompała, CEO Hub HR.

#depresja #mycompany

Opanuj to, żeby pracownicy od ciebie nie uciekali. 3 sprawdzone metody udzielania feedbacku

Udzielanie feedbacku to prawdziwa sztuka – w której błędy mogą skutkować nawet odejściem pracownika, sfrustrowanego nieumiejętnie przekazywanym spostrzeżeniami. Jak takiej pułapki uniknąć? Dwie ekspertki zdradzają sprawdzone sposoby na udzielanie feedbacku.

#feedback #zespół #informacjazwrotna #fuko #innpoland

Czy startup potrzebuje HR? 5 powodów, dla których zmienisz zdanie

W marcu ukazał się pierwszy w Polsce raport dotyczący wyzwań HR-owych w startupach i szybko rozwijających się firmach technologicznych. Według badania HR Hints ponad 70% founderów i managerów traktuje problemy HR-owe w ich firmach jako ważniejsze lub tak samo ważne jak np. problemy finansowe, technologiczne czy sprzedażowe. Wszyscy wiemy, że startup zaczyna się od pomysłu. Ale co dalej? Poznaj 5 powodów, dlaczego potrzebujesz specjalistów humanresources.

#startup #zespol #mamstartup

Pokolenie Z – generacja, która może zmienić polski rynek pracy

Roszczeniowi, egoistyczni i oderwani od rzeczywistości czy ceniący autorytety idealiści, dla których ważne są relacje? Jacy naprawdę są przedstawiciele generacji Z? O tym, co ich wyróżnia i motywuje do podjęcia pracy rozmawiamy z rekruterami, którzy znają od podszewki wyzwania związane z zatrudnianiem dwudziestolatków.

#pokoleniez #zetki #zarządzanie #maketingibiznes

Tolerancja w firmie? Stwórz inkluzywne miejsce pracy

1/3 Polaków skarży się na dyskryminację w miejscu pracy. Nawet najlepiej zaimplementowana polityka antydyskryminacyjna nie ma jednak szans powodzenia bez najpopularniejszej ostatnio umiejętności biznesowej: empatii. Na co powinien zwrócić uwagę pracodawca, który chce by, każdy dobrze czuł się w pracy? Jak stworzyć miejsce pracy wolne od dyskryminacji? Jakich błędów nie popełniać? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

#dyskryminacja #tolerancja #inkluzywnemiejscepracy #różnorodność #lgbt #markajestkobieta

Czym różni się coaching biznesowy od mentoringu?

Prowadzisz własny biznes i czujesz, że potrzebujesz wsparcia? Nie wiesz, jak poradzić sobie ze swoimi słabościami, albo brakuje Ci doświadczenia na pewnych polach i przez to masz wrażenie, że stoisz w miejscu? Zastanawiasz się nad konsultacją swojego przypadku z coachem lub mentorem biznesowym? Zobacz czym różni się coaching od mentoringu i co mogą zaoferować Ci obie metody.

#coaching #mentoring #mentor #marketingibiznes

Pracownicy pod presją pandemii. Odporność psychiczna ważna jak nigdy

Co czwarty Polak zmaga się z problemami natury psychicznej. Długotrwały stres towarzyszący nam podczas pandemii prawdopodobnie pogorszy tę statystykę. Co może zrobić pracodawca, a co pracownik?ie metody.

#pandemia #depresja #pracownik #stres #pracodawca #pulshr

Jak doceniać pracowników? Przybij piątkę, poklep po plecach

Od jakiegoś czasu mamy do czynienia z rynkiem pracownika. Pracodawcom coraz trudniej o dobrych specjalistów. Pandemia i nowe modele współpracy nie ułatwiają sytuacji. Jak zatem doceniać pracowników, żeby dobrze się czuli w firmie? Czym różni się motywacja zewnętrzna od wewnętrznej i dlaczego docenianie jedynie w formie finansowej to zły pomysł?zań instytucjonalnych. Jak to zmienić?

#docenienie #motywacja #pochwała #uznanie #marketingibiznes

Motywacja pracowników – co robić, aby nie wyjść na benefitowego ignoranta?

Jedne stały się bohaterami memów, inne stanowią współczesny standard. Przyciągają kandydatów i zatrzymują pracowników na dłużej. Nie zastąpią wysokiej pensji, ale na rynku pracownika mogą sprawić, że pracownik zdecyduje się na pracę właśnie u Ciebie. Jakie benefity pracownicze stosować w firmie?

#motywacja #benefity #dobrostan #hrnews

Kobiety i ich wiara we własne siły. Czy muszą pracować więcej, aby udowodnić swoją wartość?

Badania potwierdzają, że kobieta na stanowisku menadżerskim firmy oznacza większe zaangażowanie pracowników. Same kobiety zwykle wolą „oddać” zarządzanie mężczyznom. Dlaczego tak jest? Kiedy znikną szklane sufity? Kiedy uwierzymy we własne siły?

#kobieta #manager #szklanysufit #zaangażowanie #wiarawsiebie #hrpolska

Kobiety i ich wiara we własne siły. Czy muszą pracować więcej, aby udowodnić swoją wartość?

Badania potwierdzają, że kobieta na stanowisku menadżerskim firmy oznacza większe zaangażowanie pracowników. Same kobiety zwykle wolą „oddać” zarządzanie mężczyznom. Dlaczego tak jest? Kiedy znikną szklane sufity? Kiedy uwierzymy we własne siły?

#kobieta #manager #szklanysufit #zaangażowanie #wiarawsiebie #hrpolska

Zmiana pracy po 50. roku życia. Czy to dobry pomysł?

Świat biznesu, świat innowacji i rynek pracy to hasła, które kojarzą się nam w głównej mierze z młodymi. Jednak czy pivoty i przebranżowienie się jest tylko dla millenialsów oraz pokoleń X,Y i Z? Okazuje się, że niekoniecznie, a tak zwani Silversi również mają moc i potrafią zrobić imponujący pivot na swojej drodze zawodowej po 50. roku życia.

#zmiania #silvers #aktywnośćzawodowa #marketingibiznes

kontakt

Zapraszam do wspólnej rozmowy

Napisz do mnie: marta@mkrconsulting.pl

Zadzwoń: 504036670